Anasayfa / Haber & Güncel / Emsal Karar Arama Motorumuz Yayında!

Emsal Karar Arama Motorumuz Yayında!

Bu yıl Hukuk Sokağı’nın 10. yılı. Ziyaretçilerimize bu amaçla bir hediye vermek istiyoruz. Yüksek mahkeme kararlarına (şu an için Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay) erişebileceğiniz ücretsiz bir emsal karar arama motoru oluşturduk. Arama motoruna ictihat.hukuksokagi.com www.emsal.co adresinden erişebilirsiniz.

Henüz çok büyük bir arşive sahip olmadığımızı belirtmeliyim. Ancak her gün yeni kararlar eklemeye devam ediyoruz. Siz de elinizdeki kararları bizimle paylaşmak, veya bulamadığınız bir karara erişmek isterseniz yahut öneri ve her türlü konu için emsal@hukuksokagi.com adresine yazmanız yeterli.

ictihat.hukuksokagi.com www.emsal.co, uzun bir çalışmanın ürünü. Bu amaçla hazırlık sürecinde aileme ayıramadığım zaman nedeniyle anlayış gösteren başta minik kızım Yağmur ve Hukuk Sokağı editörü eşim Av. Görkem TAN‘a; kararların özetlenmesinde yardımcı olan ve halen olmaya devam eden Av. Göze NALBANTOĞLU, Büşra ÇAPAR, Hatice İLGİN, Melek Asena ÖZDEMİR, Elif SERT ve Saadet Eda YILMAZ’a emekleri için teşekkür ederim.

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Hukuk Sokağı kurucusu, editörü. Avukat, arabulucu, hukukçu bilirkişi.
  • talip eminoğlu

    merhaba
    Ticaret mahkemesinde sürmekte olan bir davam mevcut. Borçlu taraf menfii tespit davası açtı ve şu an için tedbir kararı konuldu.Borçlu kişiler tarafından ayrıca tehdit suçlaması ile suçlandım Ağır cezada yerel mahkeme tarafından yargılandım ve beraat ettim.Lakin ticaret davasına bakan hakim yargıtay kararının sonucu beklensin öyle bu davaya karar veririm dedi.Bu yasalmıdır ?Ayrıca ceza davası ile bu dava tamamen farklı konular olduğu için mahkemeye sunacağım savunma nedir acaba?
    sayglarımla
    tşk.