Anasayfa / Haber & Güncel / Yürürlüğe Giren Son Kanunlar

Yürürlüğe Giren Son Kanunlar

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilip Cumhurbaşkanı’nca onaylanan dört kanun, 28261 sayılı bugünkü (11.04.2012) Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’de yayınlanan kanunlar şunlar:

6287 İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun : Kamuoyunda 4+4+4 Yasası olarak da bilinen 6287 sayılı yasa, dün itibariyle Cumhurbaşkanlığı’na gönderilmişti. Cumhurbaşkanı’nca derhal onaylanan yasa, bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı.

6289 Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun : Kamu görevlilerinin sendikal haklarına ilişkin değişiklikler getiren kanun, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı. Başlığa tıklayarak yasa metnine erişebilirsiniz.

6290 Adli Sicil Kanunu ile Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun : 5352 sayılı Adli Sicil Kanunu ve 6322 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da değişiklikler öngören yasa da yine Resmi Gazete’nin bugünkü nüshasında yayınlandı.

6291 Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun : 5 Nisan 2012 akşamı kabul edilen ve kısaca Denetimli Serbestlik Yasası olarak adlandırılan ve epey süredir  merakla beklenen yasa, Cumhurbaşkanı’nın onayı sonrası bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Adalet Bakanı, yasa ile 15 bin hükümlünün tahliye olacağını açıklamıştı.

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Hukuk Sokağı kurucusu, editörü. Avukat, arabulucu, hukukçu bilirkişi.
X