Anasayfa / Avukat / Hacze Giden Avukat Öldürüldü

Hacze Giden Avukat Öldürüldü

Keçiören’de, bir avukat, icra için gittiğiiş yeri sahibi tarafından öldürüldü. Şahıs olaydan sonra intihar etti.Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sanatoryum Caddesi üzerindebulunan bir “pen” bayine icra işlemleri için giden, Ankara Barosu avukatlarından Cengiz Kaya (25) ile iş yeri sahibi Yılmaz Ketenci (46) arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında, Ketenci yanında bulunan tabancayı ateşleyerek AvukatKaya’yı öldürdü. Ketenci daha sonra silahla kendine ateş ederek intiharetti.

Daha Önce de Tartışmışlardı

Öldürülen avukat Cengiz Kaya’nın, daha önce de aynı amaçlayanına gittiği Yılmaz Ketenci ile tartıştıkları belirtildi.Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin’in çalışmalarını tamamlamasının ardından,avukat Cengiz Kaya ile cinayetin ardından intihar eden YılmazKetenci’nin cesetleri, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.Ankara Barosu Başkan Vekili Hasan Ürel ve Baro Müdürü Necati Kaya, olayyerine gelerek bilgi aldı.Hasan Ürel, iş yeri sahibi Ketenci’nin, icra memurları ve avukat CengizKaya ile tartıştığını ve ardından ruhsatsız tabancayla Kaya’ya doğrubirkaç el ateş ettiğinin belirlendiğini söyledi. Yapılan ilk incelemede Kaya’nın başına isabet eden mermi nedeniyle hayatını kaybettiğininanlaşıldığını anlatan Üren, avukatın vücudunun çeşitli yerlerinde demermi izlerinin bulunduğunu belirtti.Avukatların ve icra memurlarının gerekli gördükleri hallerde icraişlemlerini polis yardımıyla da yapabildiklerini ifade eden Ürel,”yaşanan olayın artık her durumda icraya polis eşliğinde gidilmesigerektiğini gösterir nitelikte olduğunu” söyledi.Ürel, avukat Kaya’nın ailesine ve çalışma arkadaşlarına başsağlığıdileğinde bulundu ve Ankara Barosu Başkanlığı’nca olaya ilişkin resmibir açıklama yapılacağını bildirdi.Olayın meydana geldiği sırada Yılmaz Ketenci’nin bazı yakınlarının da işyerinde olduğu ve icra memurları ile avukat Kaya’yı, “Yılmaz silahlıiçeri girmeyin” diye uyardıkları iddia edildi. Cengiz Kaya’nın daha öncede icra için geldiği iş yerinde Yılmaz Ketenci ile tartıştığı belirtildi.

Yazar: gencer

Konuk Yazar

Ayrıca bknz.

Varlığı bir dert, yokluğu nafaka: Para

Nafaka şu sıralar ülkemizin gündeminde geniş bir şekilde yer ediniyor. Gelecek olan yeni düzenlemenin yeni …

X