Anasayfa / E-Hukuk / Android Hukuk Uygulamaları

Android Hukuk Uygulamaları

Hukuk uygulamaları konulu ilk yazımızda iOS Hukuk Uygulamaları‘ndan bahsetmiştik. Şimdi de Android tabanlı cihazlarda kullanılabilecek hukuk uygulamalarına değinmek istiyoruz.

Google’ın mobil cihazlarda kullandığı Android işletim sisteminde hukukla ilgili uygulama ararken, Android’in iOS kadar zengin bir arşive sahip olmadığını farkettim. iOS’ta ücretli ve ücretsiz birçok hukuk uygulaması mevcutken, Android sisteminde yalnızca birkaç uygulamayla yetinilmiş. iOS için uygulama geliştiriciler, yazılımların Android versiyonlarını üretmemiş görünüyor. Bu da, açık ara yine Apple markasını öne çıkarıyor.

Lafı fazla uzatmadan, Android hukuk uygulamalarına değinelim. Tabii burada Android Market’in isminin kısa bir süre önce Google Play olarak değiştiğini de eklemeden geçmeyelim. Buyurun Android hukuk uygulamalarına:

Anayasa : T.C. 1982 Anayasası Android uygulaması. Uygulama ile anayasada gezinebilir, maddeleri kopyalayabilir ve paylaşabilirsiniz.

Hukuk Sözlüğü : Kendi açıklamasıyla, Hukuk Sözlüğü uygulaması ile hukuk terimlerine ve anlamlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Hukuk terimlerinin anlamlarını karıştırıyor bir türlü öğrenemiyorsanız; Hukuk Sözlüğü uygulaması ile hukuk terimlerine ve anlamlarına kolayca ulaşabilir, ihtiyaç duyduğunuz anda kullanabilirsiniz.

 

Temel Kanunlar : Tristit Türkiye tarafından geliştirilen bu uygulama ile, Türk Medeni Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Borçlar Kanunu, Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu gibi temel kanun metinlerine tek bir uygulama üzerinden erişebilirsiniz.

 

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Avukat, Arabulucu. Hukuk Sokağı ve Emsal.co kurucusu.

Ayrıca bknz.

instagram

İnstagram Fotoğraf Yarışması

Hukuk bir bilim dalı olsa da, tekdüzeliğiyle bazen bir başka mecrada nefes alma ihtiyacı da …

X