Anasayfa / E-Hukuk / Hukuk Büroları İçin Görev Yönetim Uygulaması: Wunderlist

Hukuk Büroları İçin Görev Yönetim Uygulaması: Wunderlist

Pazartesi günü itibariyle resmi olarak adli tatildeyiz. TBMM de 14.07.2015 günü aldığı 1097 nolu karar ile 1 Ekim’e kadar tatile girdi. Hal böyle olunca, hukuk dünyamızda pek fazla kayda değer gelişme yaşanmıyor. Bu yüzden Hukuk Sokağı’nda adli tatil döneminde daha genel yazılar yayınlanacak. İlk olarak da, iş listesi ve takibi için uzun süredir  kullandığım Wunderlist‘i tanıtmak istiyorum.Wunderlist, bir To-Do List uygulaması. Yani yapılacaklar listesi oluşturmaya yarıyor. Bir tür asistan görevi gören uygulamaya girdiğiniz işlere hatırlatıcı ekleyebiliyorsunuz. Örneğin temyiz süresinin son gününü tanımladığınızda, tam da belirttiğiniz saatte size bildirimde bulunuyor. Çeşitli kategoriler oluşturarak (Ceza Dosyaları, İcra Dosyaları vb.) işlerinizi girebiliyorsunuz. Günlük ve Haftalık başlıklı kategorilerde, o gün ya da o hafta yapılması gereken işleri görmek de mümkün. Wunderlist

Wunderlist, web tarayıcısı üzerinden çalışabildiği gibi Windows, Mac OS, iOS ve Android uygulamaları da bulunuyor. Uygulama üzerinden kullanımı daha kolay. Üstelik mobil cihazınız her an yanınızda bulunduğundan, iş listenizi her an gözden geçirme kolaylığına sahip oluyorsunuz. Uygulamaların Türkçe olması da ayrı bir güzellik.

Wunderlist ile ortak liste paylaşımı yapılabiliyor. Örneğin icra işleri için ayrı bir liste oluşturarak icra departmanı çalışanları ile bu listeyi ortak kullanabilirsiniz. Departmandan birisi bir görevi tamamlayarak işaretlediğinde, işin kimin tamamladığını da bildirim olarak görebiliyorsunuz. Tamamlanmış görevler silinmediği, yalnızca ekrandan kaldırıldığı için, bunlara da gerektiğinde ulaşılabiliyor.

Kullanım alanları çeşitlendirilebilir. Wunderlist kullanıyorsanız, fikirlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Avukat, Arabulucu. Hukuk Sokağı ve Emsal.co kurucusu.
X